Danzig im Bilde : Verzeichnis der in der Danziger Stadtbibliothek vorhandenen bildlichen Darstellungen zur Geschichte und ...

Typ: Książka Rok publikacji: 1913 Miejsce publikacji: Danzig Autor:
  • Schwarz, F.
Strony: 247 Sygnatura: IV.9 Gdańsk biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Biblioteka Gdańska - zbiory specjalne - katalog - 20 w. (przed 1945)
  • Gdańsk - ikonografia
Data dodania: 29.12.2010

Wykaz znajdujących się w Gdańskiej Bibliotece Miejskiej źródeł ikonograficznych do historii topografii Gdańska i okolic (map, widoków, rzutów poziomych, fotografii, ilustracji w różnych technikach, herbów). Jest to część szósta katalogu Biblioteki Miejskiej, wydawanego na zlecenie władz miejskich, zatytułowana „Gdańsk w obrazie”. Przed kartą tytułową znajduje się wklejka na papierze czerpanym ze znakiem wodnym z napisem: Federleicht, 1913 r., przekazane przez Gdańską Bibliotekę Miejską”.