Daniel Gawlik - Wystawa Prac w Laboratorium Sztuki Galeria El - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1975? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.5 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Laboratorium Sztuki Galeria El w Elblągu
Data dodania: 22.01.2013

Laboratorium Sztuki Galeria El była pomysłodawcą wystawy czeskiego artysty Daniela Gawlika. Plastyk urodzony w Pradze w 1943 r. ukończył w 1962 r. Vytvarou Skolu w stolicy Czech. Pracował jako architekt wnętrz, grafik i projektant przemysłowy, w roku 1975 był redaktorem graficznym wydawnictwa "Orbis" w Pradze. Od 1963 r. wystawiał indywidualnie swoje prace kilka razy na terenie rodzinnego kraju. Na afiszu przygotowanym na tę imprezę brak jest informacji o czasie otwarcia i długości trwania wystawy, pewnikiem jest tylko miejsce - Laboratorium Sztuki Galeria El. Wraz z afiszem przygotowano również z tej okazji ulotkę znajdujacą sie także w zbiorach Biblioteki Elbląskiej.