Da Herr Nebe sich verbindet mit der jüngsten Lonhertin und [...]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1757 Miejsce publikacji: Oels Strony: [2] K. Sygnatura: Pol.8.IV.65 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druk okolicznościowy - 18 w.
  • Druk weselny - 18 w.
Data dodania: 25.01.2018

Poetycka, wierszowana oracja z 1757 roku o przyjaźni, miłości i jej dobrodziejstwie oraz gratulacje i życzenia szczęścia, zdrowia i wszelkiego błogosławieństwa z okazji zaślubin Pana Nebe z Panną Lonhertin, autorstwa (anonimowego) przyjaciela pana młodego. Wiersz opublikowany w Oleśnicy, w oficynie George Samuel Welcher. Typ oprawy (materiał): półpłótno ; czarne obleczenie ; zdobienia oprawy - marmurek ; krawędzie nieprzycięte. W 2012 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza zbioru starych druków XVIII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk okolicznościowy współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski), sygn. Pol.8.IV.57-Pol.8.IV.67.