Czternasty Międzynarodowy Turniej Bokserski im. Feliksa Stamma - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1997 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [28], Sygnatura: DŻS – XII.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg – sport – historia – 20 w.
  • Boks – 20 w.
  • Obchody i uroczystości – 20 w.
  • Polski Związek Bokserski w Warszawie
  • Prezydent Miasta Elbląga
  • Elbrewery Company Limited spółka
Data dodania: 15.06.2020

W 1997 roku odbyły się w Elblągu międzynarodowe zawody bokserskie poświęcone Feliksowi Stammowi, w dniach 17-20 września. Z tej okazji wydano specjalny informator reklamowy zawierający materiały kolorowe i czarno-białe. Informator zawierał istotne wiadomości dla gości przybywających z Polski o dworcach, hotelach restauracjach, parkingach, stacjach benzynowych, poczcie, policji, służbie zdrowia, placówkach kultury, obiektach sportowych i urzędach. Na początkowych stronach znajdował się program całego turnieju, a Polski Związek Bokserski (PZB) dostarczył materiałów ilustrujących historie całego polskiego boksu. Broszura wydana na błyszczącym papierze kredowym, zawierająca na okładkach reklamy elbląskich firma na tylnej okładce głównego sponsora turnieju firmę EB. W środku znalazło się miejsce na notatki oraz zapisy walk w poszczególnych kategoriach wagowych turnieju. Broszura zaczyna się od posłowia Edwarda Kłosowskiego ówczesnego prezesa PZB, oraz wstępu Prezydenta miasta Elbląga Witolda Gintowt-Dziewiałtowskiego, w którym podkreślił iż tylko dwa razy w historii, takie międzynarodowe zawody pięściarskie odbyły się poza stolicą naszego kraju. We wstępie znalazł również opis historii naszego miasta.