Człowiek przedhistoryczny w Prusiech Zachodnich oraz przewodnik po zbiorach Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Odbitka z 7 i 8...

Typ: Książka Rok publikacji: 1909 Miejsce publikacji: Toruń Autor:
  • Chmielecki, Kazimierz
Strony: 53, [2] Sygnatura: L-55668 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Prusy Zachodnie - muzea
  • Towarzystwo Naukowe w Toruniu
  • Chmielecki, Kazimierz (1880-1929)
Data dodania: 15.06.2011

Chmielecki Kazimierz (1880-1929)- archeolog, odkrywca szeregu grobów skrzynkowych na terenie powiatu kartuskiego, których zawartość przekazał do Muzeum Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Autor pracy "Człowiek przedhistoryczny w Prusach Zachodnich", która podzielona jest na trzy rozdziały oraz przewodnik po zbiorach TN w Toruniu. Chmielecki był współpracownikiem komisji Antropologicznej i przez wiele lat był wikarym, potem proboszczem w Wałczu. Jako emeryt pełnił przez pewien czas obowiązki archiwariusza w kancelarii Kurii Biskupiej w Pelplinie.