Czesław Tumielewicz - Wystawa Malarstwa w Salonie Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1979? Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Salon Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu
  • Malarstwo - wystawa - 20 w.
  • Tumielewicz, Czesław
Data dodania: 15.01.2013

Salon Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu przy ulicy 1 Maja 35 przygotował wystawę Czesława Tumielewicz profesora na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Droga artystyczna malarza wiodła w 1968 r. poprzez Wydział Architektury na Politechnice Gdańskiej a następnie Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych w Poznaniu w 1978 r. Od 1994 r. Czesław Tumielewicz pracuje na stanowisku profesora nadzwyczajnego a od 1999 r. jest Kierownikiem Katedry Grafiki Artystycznej. Interesuje go malarstwo, i grafika, w związku z tym Salon Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu wydał afisz zachęcający do zapoznania sie osiągnięciami artysty. Z treści nie wynika kiedy wystawa ta miała miejsce.