Czekając na Godota – program teatralny

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 2008 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Beckett, Samuel
Strony: 6 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 - programy teatralne biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr im. A. Sewruka w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Program teatralny - 20 w.
Data dodania: 29.10.2012

Teatr im A. Sewruka w Elblągu wydał folder z programem teatralnym do sztuki Samuela Barclay’a Becketta (1906-1989) „Czekając na Godota”. Tragikomedia w dwóch aktach miała swoją premierę – 6.06.2008 r. To metaforyczny obraz świata i losu człowieka, w którym dwaj bohaterowie i jego przyjaciel czekają na tajemniczego Godota. Powiedzenie "czekać na godota" (na coś, co nigdy nie nastąpi) weszło na stałe do języka potocznego. Tłumaczenie - Antoni Libera. Reżyseria i scenografia - Krzysztof Rościszewski. Folder zawiera również biogram Becketta, dane adresowe, skład osobowy pracowników teatru oraz zapowiedzi repertuarowe.