Confessio Christiana De Via Domini, Quam Christianus Populus in tribus regnis ... Daniae, Sueciae, et Norvegiae...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1604 Miejsce publikacji: Cracoviae Autor:
  • Nicolai, Laurentius
Strony: [8] K., 267 Sygnatura: Pol.7.II.327 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Nicolai, Laurentius (1538-1622)
  • Skandynawia - religia - historia
  • Druk teologiczny – 17 w.
Data dodania: 08.11.2013

„Wyznanie chrześcijańskiej drogi Pana w trzech królestwach północy: Danii, Szwecji i Norwegii…” - dzieło autorstwa norweskiego jezuity i teologa Laurentiusa Nicolai (1538-1622). Praca dedykowana królowi Danii i Norwegii z dynastii oldenburskiej - Christianowi IV (1577-1648). Autor porusza m.in. temat wyznania, wiary i zbawienia (człowiek odrzucający pomoc oferowaną przez kościół w formie doktryn, musi indywidualnie wypracować swoją własną wiarę). Na stronie tytułowej znak własnościowy: No. 83 Ex libris Stephani Loissii. W tekście liczne marginalia. Typ oprawy druku – papier; krawędzie – nakrapiane (kilka kolorów); obleczenie koloru różowego; okładzina – tektura; niewielkie zagniecenia/ubytki;  pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.