Commentum in omnes tractatus parvorum logicalium Petri Hispani...

Typ: Inkunabuł Rok publikacji: 1493 Miejsce publikacji: Colonie Autor:
  • Harderwijck, Gerardus
Strony: [74] K. Sygnatura: Inc.III.5 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Harderwijck, Gerardus de (-1503)
  • Logika
  • Inkunabuł
Data dodania: 07.10.2015

Komentarz do „Traktatu Logicznego” Piotra Hiszpana (ok.1210/1220-1277) autorstwa kaznodziei Gerardusa de Harderwijka (-1503). Petrus Hispanus od 1276 papież Jan XXI, logik, filozof i lekarz, pochodzenia portugalskiego. Największą popularność zyskały jego Traktaty logiczne uważane za podstawowy podręcznik logiki, wielokrotnie komentowane. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Inc.III.4-Inc.III.5. Format 2°. Dawne sygnatury: R.3. Pieczątki: 1, 10, 11, 16. Krawędzie przycięte. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin; oprawa miękka; okładzina odłączona od bloku; średnie ubytki spowodowane przez gryzonie. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.