Collatio praedictionis et eventus vaticiniorum divinorum : quae exstant in libris Mosis, Josuae, Judicum, Samuelis, Regum, ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1602 Miejsce publikacji: Lipsiae Autor:
  • Radtmann, Bartholomaeus
Strony: [24], 308, [1] Sygnatura: Pol.7.II.5695 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Radtmann, Bartholomaeus (1560-1600)
  • Grosse, Henning (1553-1621)
  • Proroctwa
  • Boskość
  • Druk teologiczny - 17 w.
Data dodania: 09.04.2014

Dzieło teologiczne autorstwa profesora we Frankfurcie nad Odrą Bartholomaeusa Radtmanna (1560-1600). Autor porównał wyniki nauczania dotyczące proroctw oraz boskości pojawiające się w Księgach Mojżesza, Jozuego, Sędziów, Samuela, Królów, Kronikach, Psalmach etc. Tekst składa się z I-VI ksiąg, wstępu Radtmanna, dedykacji Balthasara Caminaeusa, spisu treści. Na końcu tekstu znak drukarski - rycina przedstawiająca starca, wokół znaku napis: "Speremus Meliora Henningus Gros". Wszystkie karty druku w ramkach, w tekście marginalia, ozdobniki drukarskie: inicjały, winiety. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.5695-Pol.7.II.5697. Pieczątki: 1, 10, 11. Dawne sygnatury: S.4. Inne znaki własnościowe: No.51 Ex libris Simonis Loyssii. Zewnętrzne oznaczenia: DT. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin (oprawa z japem); krawędzie przycięte - barwione; okładzina - tektura; średnie deformacje; średnie zagniecenia/przedarcia/ubytki; znaczne zabrudzenia; niewielkie ubytki spowodowane przez owady; niewielkie ubytki spowodowane przez gryzonie. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.