Codex Pomeraniae vicinarumque terrarum diplomaticus: oder Urkunden, so die Pommersch- Rügianisch- u. Caminschen, auch die benachbarten Länd aus lauter Originalien, oder doch archiuischen Abschristen in chronologischer Ordnung zusammen getragen und [...]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1748 Miejsce publikacji: Stettin Autor:
  • Dreger, Friedrich von
Strony: [8],560,[32], Sygnatura: Pol.8.III.66 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Stary druk - 18 w.
  • Dreger, Friedrich von (1699-1750)
  • Spiegeln, Johann Friedrich (1693-1755)
  • Zbiór praw
  • Księstwo Pomorskie - historia
  • Rugia - historia
Data dodania: 17.12.2019

Pierwsze (i jedyne jakie ukazało się za życia autora - Friedricha von Dregera) wydanie Kodeksu Dyplomatycznego ziem księstwa Pomorskiego, Pomorza Gdańskiego, Rugii i ziem przyległych. Kodeks zawiera edycję 448 dokumentów wystawionych do roku 1269 włącznie. Praca ta ukazała się drukiem w Szczecinie w 1748, kiedy to autor piastował stanowisko majordoma na dworze margrafa Friedricha Wilhelma w Brandenburgii-Schwedt.

Projekt „Digitalizacja, opracowanie i udostępnianie starodruków Biblioteki Elbląskiej” w ramach programu MKiDN Kultura cyfrowa 2019. „Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury”.