Co u pana słychać ? – program teatralny

Typ: Program teatralny Rok publikacji: 1980 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Kąkolewski, Krzysztof
Strony: [18] Sygnatura: DŻS - XV.6 - program teatralny biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Program teatralny - 20 w.
Data dodania: 20.09.2012

Teatralne widowisko reportażowe „Co u pana słychać ?” autorstwa Krzysztofa Kąkolewskiego jest zapisem wywiadów, jakie autor przeprowadził w latach 70. Głównie w Republice Federalnej Niemiec (jedna rozmowa miała miejsce w Stanach Zjednoczonych) z byłymi wojskowymi, naukowcami i funkcjonariuszami aparatu administracyjnego III Rzeszy, którzy w czasie II wojny światowej popełniali zbrodnie na ziemiach polskich i w innych krajach. W 1980 roku Teatr Dramatyczny w Elblągu wystawił widowisko na małej scenie. Reżyseria – Bogdan A. Gierszanin, scenografia – Wojciech Szatanowski. Ilustracje do wydanego programu zaczerpnięto z książki o tym samym tytule oraz z archiwum Głównej Komisji Badania Zbrodni Hitlerowskich w Polsce.