Cl. Salmasius additit Lucium Ampelium, cod e. ms. nunquam antehac editum

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1638 Miejsce publikacji: Lugd. Batavor Autor:
  • Florus, Lucius Annaeus
Strony: 290 Sygnatura: Pol.7.I.20 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Saumasius, Claude (1588-1653)
  • Rzym - historia
Data dodania: 17.10.2013

Kieszonkowe wydanie (122 x 80 mm) dotyczące historii Rzymu autorstwa Luciusa Annaeusa (autor w swoim dziele ma tendencję do chwalenia Rzymu oraz do błędów rzeczowych). Pracę uzupełnił francuski uczony Claude Saumasius (1588-1653). Karta tytułowa dzieła przedstawia wilczycę kapitolińską, która stanowiła symbol stolicy starożytnego Imperium Rzymskiego. Jak głosi legenda zwierzę miało zaopiekować się i wykarmić Romulusa i Remusa (u dołu napis: Cor. Cl. Duysend sculp). Typ oprawy druku: papier; okładzina – tektura; obleczenie – czarny marmurek. W druku - niewielkie przedarcia i ubytki. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk współoprawny, sygn. Pol.7.I.19-Pol.7.I.20.