Christlische Erinnerung an die evangelische Lutherische Gemeine in Dantzig...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1693 Miejsce publikacji: Dantzig Autor:
  • Schütz, Constantin
Strony: [12] K. Sygnatura: Pol.7.II.1792 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druk teologiczny - 17 w.
  • Pietyzm
  • Religia - rozważania - 17 w.
  • Spory religijne - 17 w.
Data dodania: 14.01.2014

Druk o charakterze polemiki religijnej z drukiem „Ausführliche Beschreibung des Unfugs der Pietisten”, wysuwającym oskarżenia pod adresem zwolenników ruchu pietystycznego w kościele protestanckim oraz jego głównym ideologom, m. in. Ph. J. Spenerowi. Autorem polemicznego druku był Constantin Schütz – gdański duchowny, pastor kościoła NMP, sam należący do zwolenników pietyzmu. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.1788-Pol.7.II.1797. Dawne sygnatury druku: U.7.Misc.4. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy druku – półpłótno; obleczenie – czarny marmurek; okładzina – tektura; niewielkie przedarcia/ubytki/zabrudzenia; średni stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej” .