Chleb duchowny, wszystkim chrześcianom na posiłek w drodze, do Nieba idącym, wystawiony albo raczey katechizm…

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1746 Miejsce publikacji: Kraków Autor:
  • Wuykowski, Jan Stanisław Kostka
Strony: 335, [48] Sygnatura: XVIII. 146 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, pol Hasła kluczowe:
  • Katechizm
  • Druk teologiczny - 18 w.
  • Nauki chrześcijańskie - podręcznik
Data dodania: 12.01.2010

Podręcznik do nauk chrześcijańskich (katechizm) oparty na zadawaniu pytań oraz odpowiedziach (m. in.Która rzecz jest najgorsza na tym świecie? odp.: grzech etc.). Na karcie przedtytułowej odręczne łacińskie zapiski. Za kartą tytułową widnieją cytaty łacińskie oraz pozwolenie oraz aprobata na wydruk owego dzieła. Pozwolenie wystawione 20 listopada 1744 r. w Krakowie, zatwierdzające druk do publikacji przez doktora, profesora, kanonika katedry krakowskiej ks. Macieja Ziętkiewicza. Starodruk współoprawny, sygn. XVIII. 146 adl. 1-2  (adl. 2 - "Przewodnik na drogę wiecznosci dla duß ludzkich"), wydany w drukarni Dominika Wojciecha Siarkowskiego, w formacie 4°. Oprawa zniszczona.