Character virtutum variis, aliorum etiam qua veterum, qua recentium Autorum coloribus adumbratus ; Stella Aurea seu Fax virtutis

Typ: Stary druk Rok publikacji: [1679] Miejsce publikacji: Dantisci Autor:
  • Pastorius, Joachim
Strony: [4], 36, [6], 77, [3] Sygnatura: Pol.7.II.144 biblioteka cyfrowa link Hasła kluczowe:
  • Pastorius, Joachim (1611-1681)
  • Teksty łacińskie - 17 w.
Data dodania: 07.11.2013

Druk autorstwa Joachima Pastoriusa (1611-1681), lekarza i historiografa króla Jana II Kazimierza – autora wielu prac z zakresu pedagogiki, etyki i historii. Zbiór prac, m.in. wierszy. Oprawa druku – pergamin (biały); okładzina – tektura; krawędzie – nakrapiane; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, uszkodzenie przegubów; niewielkie zagniecenia, ubytki, przedarcia; niewielkie zacieki i zaplamienia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”. Klocek introligatorski (druk współoprawny), sygn. Pol.7.II.143-Pol.7.II.146)