Centralna Wypożyczalnia książek dla Dorosłych w Elblągu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: FG IV-79/9 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Fotografia - 20 w.
Data dodania: 28.12.2011

Autor zdjęcia : W. Amerski, W : Miesięczna Kronika Fotograficzna : województwo elbląskie – kwiecień – 1979 r. (Nr 4/79). Gdańsk, Wydaw. : Krajowa Agencja Wydawnicza. Redaktor wydania : W. Amerski. Format : 21 x 28 cm. Zdjęcie prezentuje pracownicę wypożyczalni książek dla dorosłych Elżbietę Zalewską, która wyszukuje zamówioną pozycję w katalogu alfabetycznym. Centralna wypożyczalnia mieściła się w nowo wybudowanym gmachu Wojewódzkiej Biblioteki Elbląskiej im. C. K. Norwida przy ulicy Zamkowej 1. Na ziemi elbląskiej w roku 1979 działało 129 bibliotek i 510 punktów bibliotecznych. Zbiory liczyły ponad 1270 tys. woluminów.