Catalogus nummorum antiquorum aureo-argenteo-aereorum aequissimo pretio junctim venalium

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1719 Miejsce publikacji: Gedani Strony: 26 [i.e.25] Sygnatura: Pol.7.II.892 biblioteka cyfrowa link Języki: grc, lat, ger Hasła kluczowe:
  • Numizmatyka
  • Monety - katalog
Data dodania: 04.02.2014

Katalog starych, greckich, rzymskich i innych orientalnych monet ze złota, srebra i miedzi. Na karcie tytułowej ozdobna winieta z koroną w cierniach. U góry, na szarfie cytat łaciński: "Patiorut ut Potiar" (cierpię by stać się mistrzem) oraz rękopiśmienna zapiska "[...] G. Seyler". W tekście i na końcu druku ozdobne winiety. Błąd w paginacji, S. 26 (właściwie S. 25). Druk współoprawny z innymi tekstami (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.876- Pol.7.II.892. Pieczątki: 1, 3, 10, 11. Dawne sygnatury: T.2, D.162. Typ oprawy -biały półpergamin; okładzina - tektura; obleczenie - wielobarwny marmurek; krawędzie - nakrapiane; wysunięcie pojedynczych kart lub składek; niewielkie zacieki/zaplamienia/przedarcia/ubytki. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu "Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej".