Catalogus librorum juridicorum, philosophicorum, historicorum et literarorium maximam partem…

Typ: Książka Rok publikacji: 1751 Miejsce publikacji: Elbingae Strony: 75+38 K. Sygnatura: Pol.8.II.3719 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Elbląg - życie kulturalne - 18 w.
  • Katalog książek
  • Aukcja książek
Data dodania: 30.03.2010

Katalog aukcyjny, zawierający tytuły książek wystawionych na licytację, która odbyła się ósmego marca 1751 r. w Elblągu. Indeks zawiera dzieła o tematyce prawniczej, filozoficznej, historycznej oraz reprezentujące literaturę piękną. Wśród nazwisk kupujących widnieją znane nazwiska elbląskich patrycjuszy i bibliofili. Wśród nich jest m.in. królewski aptekarz Johann Heinrich Dewiz – jeden z wielu wykształconych członków elbląskiej społeczności. Kupował on opracowania z zakresu historii, stanowiącej obok numizmatyki, jego hobby. Katalog wydany w oficynie Preuss’a.