Casus longi super sexto et Clementinis

Typ: Inkunabuł Rok publikacji: 1496 Miejsce publikacji: Argentine Autor:
  • Regnier, Helias
Strony: [151] K. Sygnatura: Inc.III.31 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Klemens V (1265-1314), papież
  • Bonifacy VIII (1235-1303), papież
  • Kanonistyka
  • Dekrety
  • Prawo kanoniczne
  • Teksty łacińskie - 15 w.
Data dodania: 14.10.2015

Komentarz do sześciu ksiąg prawa kanonicznego ”Clementinae” (potocznie zwane Klementyny - sprecyzowane zasady działalności zakonu, zbiór dekretałów) papieża Klemensa V (właśc. Bertrand de Got) (ok. 260-314) oraz papieża Bonifacego VIII (właśc. Benedykt Gaetani). Tekst opracowany przez Heliasa Regniera (Elie Régnier). Tekst dwuszpaltowy. Inkunabuł wydany w Strassburgu w oficynie Georga Husnera. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Inc.III.31-Inc.III.31a. Format 2°. W druku marginalia. Pieczątki: 1, 10, 11, 16. Dawne sygnatury: GG.1. Krawędzie przycięte - barwione; typ oprawy (materiał) - brązowa skóra (tłoczenia ślepe); okładziny - deski; brak połowy tylnej okładziny; zachowany jedynie jeden zaczep zapinki; pęknięcie zwięzów między blokiem a oprawą, poluzowanie oprawy, średni stopień zainfekowania mikroorganizmami; ubytki spowodowane przez owady. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.