Carmina gratulatoria in honorem ... Martini Volschii Belgardensis ...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1582 Miejsce publikacji: Rostochii Sygnatura: Pol.6.II.403 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Möllemann, Stephan (?-1610)
  • Poezja łacińska - 16 w.
  • Druk okolicznościowy - 16 w.
  • Uniwersytet w Rostocku - 16 w.
  • Freder, Johann (1544-1604)
Data dodania: 26.03.2015

Druk zawiera wiersze gratulacyjne dla Martina Volsciusa z okazji uzyskania tytułu magistra filozofii na Uniwersytecie w Rostocku. Wśród nich znajduje się krótki utwór Johanna Fredera (1544-1604), profesora i rektora uniwersytetu, niemieckiego teologa i poety ; Joachimusa Engelbertusa ; Thomasa Treptoviusa. Wiersze zawierają zwyczajową pochwałę przymiotów duchowych i erudycji magistra oraz gratulacje od ofiarujących je przyjaciół. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.6.II.392-Pol.6.II.6.II.426. Format bibliograficzny: 4. Pieczątki: 1, 5, 10, 11. Dawne sygnatury: N.2., N.2.Misc.2. Zewnętrzne oznaczenia: DT, TD. Typ oprawy (materiał) - biały pergamin; krawędzie przycięte - barwione; okładziny - tektura; zdobienia oprawy - tłoczenia złocone; okładka częściowo oddzielona od bloku; deformacje - niewielkie; niewielkie przedarcia/ubytki; znaczny stopień zainfekowania mikroorganizmami. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.