Całe Życie w Rytmie Zorby; Koncert Zespołu "Prometheus" - afisz większy

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1974 Miejsce publikacji: Gdańsk Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - muzyka - 20 w.
  • Biblioteka Zakładowa Zakładów Mechanicznych "Zamech"
  • Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych "Szczecińska Estrada"
  • Zakładowy Dom Kultury "Zamech" w Elblągu - koncert
Data dodania: 02.01.2013

Estrada Szczecińska mająca swą siedzibę w Szczecinie przy ulicy Al. Wojska Polskiego 64 wraz z elbląskim Zakładowym Domem Kultury (ZDK) "Zamech" przygotowały koncert zespołu "Prometheus" (dawny "Helleni 73") pod tytułem - Całe życie w rytmie Zorby. Impreza miała miejsce o godz. 17.30 dnia 28.07.1974 r. w sali koncertowej ZDK "Zamech". Wystąpili m. in. Paulos Raptis, Paulina Balowa, Teodora Dariu, Dewedis Kaliopi, wykorzystano przy tym pieśni Mikisa Theodorakisa z filmu Grek Zorba, pieśni Manosa Chadzidakisa z filmu Nigdy w Niedzielę oraz greckie melodie na buzuki. Kierownikiem artystycznym całości był Paulos raptis, w opracowaniu literackim Nicosa Chadzinikolau w rezyserii Janusza Rzeszewskiego. Opracowania muzycznego dokonał Kostas Dzokas a kierownikiem zespołu był Zygmunt Wiśniewski. Przedsprzedaż biletów prowadziła biblioteka zakładowa "Zamechu". W zbiorach elbląskich znajduje się drugi afisz na tę imprezę.