Bulgarien : Was es ist und was es wird

Typ: Książka Rok publikacji: 1915 Miejsce publikacji: Berlin Strony: 48 Sygnatura: 58680 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasło kluczowe:
  • Bułgaria - historia
Data dodania: 06.04.2012

Publikacja wydana przez konsulat Bułgarii w Berlinie. Asumptem do tego było przystąpienie Bułgarii do pierwszej wojny światowej po stronie Niemiec, co wywołało zainteresowanie tym krajem w samych Niemczech. W publikacji podkreślano zwłaszcza związki między oboma krajamioraz „niemiecko-bułgarską wspólnotę kulturową”. Jej przejawem było m. in. zasiadanie na tronie bułgarskim Ferdynanda z dynastii Sachsen-Coburg-Gotha. Publikacja wiele miejsca poświęca zresztą bułgarskiej rodzinie carskiej (zamieszczone są zdjęcia cara, carowej i ich dzieci w sytuacjach oficjalnych i codziennych). Poza tym książka traktuje o bułgarskich zwyczajach ludowych, muzyce, samych Bułgarach i bułgarskich miastach.