Bücherschau : Beilage zur Allgemeinen Deutschen Lehrerzeitung

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1930-1933 Miejsce publikacji: Berlin Sygnatura: 012465 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie dla nauczycieli - 20 w.
  • Szkolnictwo - Niemcy - periodyki - 20 w.
  • Edukacja szkolna - periodyki
Data dodania: 01.03.2016

„Bücherschau” (dodatek tematyczny do „Allgemeine Deutsche Lehrerzeitung”- niemieckiego czasopisma adresowanego do nauczycieli).  Dodatek literacki zawiera omówienia i recenzje pozycji wydawniczych interesujących dla środowiska nauczycielskiego ze wszystkich dziedziny wiedzy, a także beletrystyki. W numerach czasopisma zamieszczano od 1932 r. pozytywne recenzje publikacji, będących wykładnią idei narodowego socjalizmu, która począwszy od tego roku stała się najbardziej liczącą się siła polityczną w Niemczech. Biblioteka Elbląska posiada kilka pojedynczych numerów z lat 1930, 1931, 1933.