Bücherschau. Beilage zum NS-Volksdienst, 1937

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1937 Miejsce publikacji: Berlin Strony: 8 Sygnatura: 010675 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie - 20 w.
  • Organizacje charytatywne - Berlin - 20 w.
  • Recenzje książek - Niemcy - czasopisma - 20 w.
Data dodania: 21.09.2016

Dodatek w formie przeglądu wydawniczego do „NS-Volksdienst” – organu prasowego narodowocjalistycznej organizacji dobroczynnej NS-Wolfahrt, założonej w 1932 r. w celu prowadzenia działalności charytatywnej nacechowanej propagandowo zgodnie z ideologią narodowosocjalistyczną i w celu zmarginalizowania oddziaływania tradycyjnych organizacji dobroczynnych, jak Niemiecki Czerwony Krzyż, ewangelicka diakonia czy katolicka Caritas. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajduje się jeden numer dodatku - nr 3 z grudnia 1937. W związku z okresem przedświątecznym dodatek zawierał m. in. pozycje polecane jako bożonarodzeniowe prezenty, m. in. książkę z inspiracjami robótek ręcznych dla dziewcząt autorstwa Hildegarde Fochs.