Bücherkunde der sassisch-niederdeutschen Sprache, hauptsächlich nach den Schriftdenkmälern der Herzogl...

Typ: Książka Rok publikacji: 1826 Miejsce publikacji: Braunschweig Autor:
  • Scheller, Karl Friedrich Arend
Strony: XVI, 528 Sygnatura: 59871 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Scheller, Karl Friedrich Arend (1773-1843)
  • Biblioteka Książęca w Wolfenbüttel - bibliografia
  • Niemcy - piśmiennictwo - bibliografia
Data dodania: 28.06.2013

Katalog zabytków piśmienniczych w języku saksońsko-dolnoniemieckim, opracowany głównie na podstawie zbiorów Biblioteki Książęcej w Wolfenbüttel. Biblioteka ta założona w XVI w. przez Juliusa zu Braunschweig-Lüneburg, uważana była za największą bibliotekę na północ od Alp i nazywana nawet „ósmym cudem świata”. Do dziś jest ważnym ośrodkiem badań naukowych, przede wszystkim z zakresu średniowieczai wczesnej epoki nowożytnej. Na stronie tytułowej publikacji widnieje rękopiśmienny znak własnościowy Neumanna - elbląskiego bibliofila i historyka.