Brygida Mrozek - Wystawa Malarstwa Marynistycznego w Elbląskim Kombinacie Budowlanym w Elblągu - afisz

Typ: Afisz / plakat Rok publikacji: 1978 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Salon Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu
  • Malarstwo - Elbląg - wystawa
  • Mrozek, Brygida
Data dodania: 17.01.2013

Salon Sztuki Współczesnej "Art" w Elblągu oraz Elbląski Kombinat Budowlany przygotowały wspólnymi siłami wystawę malarstwa marynistycznego Brygidy Mrozek. Artystka mieszkająca w Gdańsku, ukończyła studia na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu a jednocześnie także studia na Wydziale Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z zawodu - konserwator zabytków, z przekonania - protestantka, z wyboru - artystka różnych technik malarskich - akwareli, gwaszu, oleju, akrylu, pasteli i jedwabiu. Wiele muzeów i galerii, w kraju i za granicą posiada w swoich zbiorach jej dzieła. Wystawiała swoje obrazy i w Polsce i za granicą - łatwiej napisać, gdzie ich nie wystawiała. Wystawa marynistyczna odbyła się w listopadzie 1978 r. w Elbląskim Kombinacie Budowlanym przy ulicy Pułkownika Dąbka 8/12 w Elblągu i połączona została ze sprzedażą prezentowanych dzieł.