Brat marnotrawny – zdjęcie ze spektaklu

Typ: Fotografia / zdjęcie Rok publikacji: 1972 Miejsce publikacji: Elbląg Autor:
  • Wilde, Oskar
Strony: 1 K. Sygnatura: DŻS - XV.6 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Teatr Dramatyczny w Elblągu - repertuar
  • Spektakl teatralny - 20 w.
  • Fotografia - 20 w.
  • Elbląg - teatr - 20 w.
Data dodania: 17.07.2012

Dramat komediowy w trzech aktach Oscara Wilde'a z 1895 roku, którego dowcipne dialogi są satyrą na przywary i hipokryzję ówczesnego społeczeństwa. Ośmiesza wszystko, co ludzie traktują serio: urodzenie, chrzest, miłość, małżeństwo i śmierć. Sam autor mówił o swojej sztuce: ”Lekka komedia dla poważnych ludzi”… ”Pierwszy akt jest pomysłowy, drugi piękny, a trzeci obrzydliwie inteligentny”. Teatr im. Stefana Jaracza w Elblągu wystawił sztukę 8.01.1972 r. Reżyseria – Jadwiga Marso, scenografia – Liliana Jankowska. Na zdjęciu kadr ze spektaklu. Fot. Tadeusz Trepanowski.