Bono cum Deo: Exercitationis philologicae. In Psalmum XXII...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1686 Miejsce publikacji: Regiomonti Autorzy:
  • Weger, Laurentius
  • Leichert, Gottfried
Strony: [13] K. Sygnatura: Pol.7.II.3874 biblioteka cyfrowa link Języki: heb, lat Hasła kluczowe:
  • Weger, Laurentius (1653-1715)
  • Leichert, Gottfried (-1732)
  • Druk teologiczny – 17 w
  • Psalm XXII,1.
  • Dysertacja
Data dodania: 20.01.2014

Dyskurs teologiczno-filologiczny prowadzony w maju 1686 r. przez niemieckiego filologa Lawrenca Wegera młodszego (1653-1715). Respondentem (pozwanym) był Gottfried Leichert (-1732). Debata dotyczyła Psalmu XXII, cz. 1. (" Boże mój, Boże mój, czemuś mnie opuścił? "). Druk dedykowany m.in.: Danieli Siefferto, Alberto Stiemerko, Jacobo Braunio i in. Na końcu tekstu, jak to było w zwyczaju, wiersze gratulacyjne profesorów i studentów, m.in. Bernhardusa von Sandenai Davida Leicherta dla autora i respondenta dyskursu. Druk współoprawny (klocek introligatorski), sygn. Pol.7.II.3871-Pol.7.II.3892. Pieczątki w druku: 7,10,11. Dawne sygnatury druku: U.7.Misc.6. Zewnętrzne oznaczenia: NS. Typ oprawy – półpłótno; obleczenie – brązowy marmurek; okładzina – tektura; niewielkie deformacje; niewielkie zabrudzenia; niewielkie zagniecenia/ubytki/przedarcia. W 2010 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza druków XV-XVII w. Biblioteki Elbląskiej”.