Blätter für Schulrecht : Beilage zur Allgemeinen Deutschen Lehrerzeitung, 1930-1933

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1930-1933 Miejsce publikacji: Berlin Sygnatura: 012464 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma niemieckie dla nauczycieli - 20 w.
  • Szkolnictwo - Niemcy - periodyki - 20 w.
  • Edukacja szkolna - periodyki
  • Herbartianizm
  • Szkolnictwo - prawo - 20 w.
Data dodania: 01.03.2016

„Blätter für Schulrecht” (dodatek tematyczny do „Allgemeine Deutsche Lehrerzeitung”- niemieckiego czasopisma adresowanego do nauczycieli). Biuletyn z zakresu prawa szkolnego, gałęzi prawa administracyjnego regulującego obowiązki uczniów, nauczycieli, rodziców, organów nadzoru pedagogicznego i organizatorów szkół. W Niemczech ujednolicone prawo szkole wprowadzono dopiero pod koniec lat dwudziestych XX w. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej znajdują się pojedyncze numery „Blätter für Schulrecht” z lat 1931-1933. W numerach tych wiele uwagi poświęcono zagadnieniom z prawa szkolnego w ujęciu herbartianizmu – nurtu pedagogicznego, którego nazwa wywodzi się od nazwiska pedagoga Johanna Friericha Herbarta (1776-1841).