Biuletyn informacyjny na sezon 1982 - biuletyn

Typ: DŻS Rok publikacji: 1982 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], 39, Sygnatura: DŻS – XII.7 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg – sport – historia – 20 w.
  • Elbląg – sport – statystyka – 20 w.
  • Okręgowy Związek Lekkiej Atletyki Wojewódzkiej Federacji Sportu w Elblągu
Data dodania: 15.06.2020

W zbiorach Biblioteki Elbląskiej, znajduje się grupa materiałów źródłowych do historii naszego grodu pod nazwą Dokumenty Życia Społecznego. Wśród nich jest, związanych ze sobą treścią, wydawcą, tematyką, stylem wydawniczym kilka dokumentów. Na pierwszy rzut oka są przynajmniej trzy, znajdziemy je po podobnym tytule – „Biuletyn informacyjny „na sezon” lub „za sezon”, Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki (OZLA) Wojewódzkiej Federacji Sportu (WFS) w Elblągu. Posiadamy za 1982 rok, 1984 rok oraz 1985 rok. W widocznym obok biuletynie z 1982 roku, są błędnie podane numery stron, zresztą paginacja stron nie jest też typowa dla bibliotekarza. Na stronie tytułowej widniej adres OZLA, na ulicy Tadeusza Kościuszki 77a, w Elblągu. Wydawnictwo przedstawiające swoją treść w przeważającej ilości w postaci tabel i wyników sportowych, znajdziemy tam wykaz najlepszych wyników 1982 roku, wykaz wyników w poszczególnych kategoriach wiekowych, młodziczki, juniorki młodsze, juniorki itd. Biuletyn ten opracował Sekretarz OZLA WFS Janusz Pająk. Na okładce rysunek czarno-biały, przedstawiający trzech zmagających się ze sobą i swoimi słabościami biegaczy.