Biuletyn Elbląski: nr 12-13/1988

Typ: DŻS Rok publikacji: 1988 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 6 Sygnatura: DŻS - VII.1.1 - Solidarność biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Druk związkowy - gazetka - 20 w.
  • Związki zawodowe - historia - 20 w.
  • NSZZ "Solidarnośc" w Elblągu
Data dodania: 05.02.2013

NSZZ „Solidarność” w Elblągu w latach 80tych XX wieku wydawała różnego typu ulotki, plakaty, biuletyny i gazetki informujące o sprawach związkowych. Biblioteka Elbląska w swoich zbiorach dokumentów życia społecznego posiada m.in. Biuletyn Elbląski, nr 12-13 z dnia 26.10.1988 roku. Gazetka bezpłatna zawiera wspomnienie o brutalnie zamordowanym ks. Jerzym Popiełuszce, obchodach 70 rocznicy odzyskania niepodległości (11 listopada), rozmowę z Janem Staneckim oraz rozważania na temat braku mieszkań w mieście. Na ostatniej stronie widnieje przypomnienie o ważnych uroczystościach i spotkaniach oraz lista nazwisk goszczących w Elblągu (Jacek Fedorowicz, Krystyna Kersten, Jan Lityński, Bogdan Lis etc.) Prezentowany dokument pochodzi z archiwów przekazanych w darze Bibliotece Elbląskiej przez NSZZ „Solidarność”Elbląg.