Bildungsblätter oder Zeitung für die Jugend, 1806

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1806 Strony: S. [103]-201, [4] Sygnatura: 012406 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Czasopisma młodzieżowe niemieckie - 19 w.
  • Edukacja szkolna - periodyki
  • Pedagogika
Data dodania: 21.01.2016

Czasopismo niemieckie dla młodzieży. Periodyk wspomagający rozwój edukacji, miał za zadanie nauczać i dostarczać ciekawostki z różnych dziedzin nauki, od astronomii, medycyny  i nauk przyrodniczych do muzyki. Miał za zadanie edukować zarówno młodzież, rodziców oraz nauczycieli. W periodyku oprócz tekstów zamieszczono uzupełnienia w postaci tablic, m.in. zabytki Aten ; korrida - widowisko popularne w Hiszpanii ; portret angielskiego  lekarza, odkrywcy szczepień ochronnych - dr Edwarda Jenner'a, ; kolorowane przykłady roślin (np. palma kokosowa i rośliny kawy) - w wykonaniu Johanna Stephana Capieux ; dużego formatu wklejony układ słoneczny oraz nuty. Czasopismo wydane na papierze czerpanym przez Georga Voß. Biblioteka Elbląska jest w posiadaniu jednego zeszytu, z lutego (Februar) 1806.