Bibliotekarz Gdański i Elbląski, 1979. R. 3, z. 2(7) - czasopismo

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1979 Miejsce publikacji: Gdańsk,Elbląg Strony: 70, [1] Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu - informator
  • Czasopisma bibliotekarskie
  • Elbląg - historia - 20 w.
  • Gdańsk - historia - 20 w.
Data dodania: 22.11.2012

Zeszyt poświęcony bibliotekarstwu publicznemu województwa elbląskiego z okazji inauguracji działalności Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Elblągu, w nowym odrestaurowanym kompleksie budynków przy ul. Św.Ducha. W wydanym zeszycie nie zabrakło wiadomości o bibliotece w Elblągu od 1945 r. oraz jej patronie Cyprianie Kamilu Norwidzie, historii sieci bibliotek w województwie, m.in. Kwidzynie, Malborku, Pasłęku i Sztumie. Zawarto artykuły pracowników kultury: Jerzego Sekulskiego, Włodzimierza Martina, Julii Nowosad, Janiny Staszkiewicz, Tomasza Czachorowskiego, Mirosławy Murawskiej, Zofii Frąckiewicz, Krystyny Ostapko, Wiktorii Fichauzer-Daniłow, Jadwigi Bogusz i Teresy Gałązki. Czasopismo wydane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz Elblągu.