Bibliotekarz Elbląski, nr 1/ 1995

Typ: Czasopismo Rok publikacji: 1995 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: 87 Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - biblioteki - 20 w.
  • Czasopismo bibliotekarskie - poradnik
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Elblągu
Data dodania: 01.03.2013

Poradnik informacyjno-metodyczny adresowany do bibliotekarzy bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych. Swoje treści koncentruje wokół zagadnień upowszechniania czytelnictwa, promocji biblioteki, jej działań edukacyjnych i kulturalnych w środowisku lokalnym oraz wiedzy niezbędnej współczesnemu bibliotekarzowi. Poradnik nr 1/1995 wydany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. C.K. Norwida oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich / Okręg w Elblągu zawiera artykuły problemowe, prezentuje biblioteki województwa elbląskiego, „Internet” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Elblągu, sylwetkę bibliotekarza Kazimierę Atamańczuk, materiały metodyczne i bibliograficzne nt. „Katyń”: wybór za lata 1990-1994 (191 pozycji wydawnictw zwartych i art. z czasopism) w opracowaniu Haliny Krytenko. W zbiorach Dokumentów Życia Społecznego posiadamy dwa numery tego rodzimego czasopisma.