Biblioteka Wojewódzka w Elblągu zwraca się z uprzejmą prośbą o wypożyczenia ... - pismo

Typ: DŻS Rok publikacji: 1977 Miejsce publikacji: Elbląg Strony: [1], Sygnatura: DŻS – XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - kultura - 20 w.
  • Biblioteki – organizacja – 20 w.
  • Muzeum Narodowe w Warszawie
  • Miejska Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Powiatowa Biblioteka Publiczna w Elblągu
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C. K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 02.07.2020

Sama treść pisma jest rutynowa, natomiast ten dokument z 30 marca 1977 roku, zadrukowany został na oficjalnym formularzu firmowym Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej Imienia Cypriana Kamila Norwida w Elblągu z adresem ulica Łączności 2. Wiadomo, że oficjalnie biblioteka nazwana została Wojewódzką w dniu 1 września 1975 roku po utworzeniu Województwa Elbląskiego z dwóch istniejących wówczas bibliotek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Elblągu i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Elblągu - "W sprawie przekształcenia Powiatowej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila Norwida w Elblągu w Wojewódzką Bibliotekę". Treść sprawy dotyczyła wypożyczenia z Muzeum Narodowego w Warszawie rysunków Aleksandra Kobzdeja ilustrujących pobyt pisarza i dziennikarza Wojciecha Żukrowskiego w Wietnamie.