Bibliografia druków elbląskich: 1558-1772

Typ: Książka Rok publikacji: 1988 Miejsce publikacji: Warszawa Autor:
  • Sekulski, Jerzy
Strony: 381, [2] Sygnatura: DŻS - XVII.3 biblioteka cyfrowa link Języki: pol Hasła kluczowe:
  • Elbląg - historia - 16-18 w.
  • Druki elbląskie - bibliografia - 16-18 w.
  • Drukarstwo - Elbląg - bibliografia - 16-18 w.
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Elblągu
Data dodania: 01.03.2013

Książka autorstwa Jerzego Sekulskiego przedstawia opisy druków, które początkowo miały tworzyć kartotekę ukazującą produkcję typograficzną oficyn elbląskich z okresu przynależności miasta do Rzeczypospolitej. Kartoteka miała służyć czytelnikom, których bliżej interesowały dzieje tego miasta. Materiały zebrane przez autora przybrały postać bibliografii, a w końcu formę publikacji książkowej, którą wydano dla upamiętnienia Jubileuszu 750-lecia miasta Elbląga. Opisy druków zostały w bibliografii zestawione w porządku chronologicznym, a w obrębie roku uszeregowano je wg haseł autorskich. Opisy druków anonimowych uszeregowano wg nazwisk występujących w tytule druku lub wg hasła głównego rzeczownika zawartego w tytule (lub stworzono hasła sztuczne, m.in.: Rada miejska, Gimnazjum). Książka wymienia 1743 druki, posiada indeks nazwisk autorów oraz osób występujących w opisie druków, wykaz literatury oraz spis treści. (Instytucja sprawcza wydania:  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. C.K. Norwida w Elblągu)