Biblia sacrosancta Testamenti Veteris & Novi e Sacra Hebraeorum lingua Graecorumque fontibus, consultis simul orthodoxis...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1543 Miejsce publikacji: Tiguri Sygnatura: Ob.6.IV.209 biblioteka cyfrowa link Języki: lat, ger Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 16 w.
Data dodania: 02.07.2009

Biblia w języku łacińskim wydana w 1543 roku w oficynie Christophera Froschauera w Zurychu. Druk jednokolumnowy, zawiera inicjały drzeworytowe w postaci scen figuralnych. Papier zawiera znak wodny. Biblia została ofiarowana Bibliotece Gimnazjalnej w Elblągu przez Szymona Loitza, gdańskiego bibliofila. Występują liczne marginalia w języku niemieckim. Prow. : 1. Simonis Loytz [ekslibris] 2. Biblioteka Gimnazjalna w Elblagu [pieczęć] Oprawa : deska, skóra biała, tłoczenia ślepe, komplet klamer (2+2), XVI w.