Biblia Sacra ex Sebastiani Castalionis postrema recognitione

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1573 Miejsce publikacji: Basileae Sygnatura: Ob.6.IV.127 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 16 w.
Data dodania: 04.12.2009

Wydanie biblii łacińskiej z roku 1573 w Bazylei. Druk dwukolumnowy, liczne drzeworytowe ilustracje oraz ozdobne inicjały czerwono-czarne. Na marginesach marginalia w języku łacińskim. Pierwszym właścicielem biblii był Zachariasz Riedt. Następnym Karol Ernest Ramsey, burmistrz Elbląga. Ofiarował swój księgozbiór Bibliotece Gimnazjalnej w Elblągu. Prow.: 1. Zacharias Riedt [zapiska rękopiśmienna] 2. Karol Ernest Ramsey, 1774 [zapiska rękopiśmienna] 3. Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, skóra brązowa, tłoczenia ślepe, obcięcia kart barwione na czerwono, XVII w.