Biblia Sacra cum glosa interlinearni ordinaria et Nicolai Tyrani Postilla, eiusdemque moralitatibus, Burgensis additionibus &..

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1588 Miejsce publikacji: Venetiis Sygnatura: Ob.6.IV.190 t.2 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 16 w.
Data dodania: 04.12.2009

Łacińskie wydanie biblii w siedmiu tomach. Biblia wydana w roku 1588 w Wenecji. W druku zastosowano technikę tzw. modus modernus. W tekście ozdobne inicjały drzeworytowe. Właścicielem biblii był Andrzej Batory, biskup warmiński [superekslibris złocony wytłoczony na okładzinie górnej oprawy]. W zbiorach Biblioteki Elbląskiej brak tomu pierwszego. Prow.: 1. Andrzej Batory [superekslibris złocony] 2. Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu. Oprawa: deska, skóra biała; tłoczenia ślepe i złocone; obcięcia kart barwione na czerwono; komplet klamer.