Biblia, Qiud in hac editione praestitum sit, vide in ea quam operi praeposuimus, ad lectorem epistola

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1545 Miejsce publikacji: Paris Sygnatura: Ob.6.II.3001 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 16 w.
Data dodania: 04.12.2009

Biblia łacińska wydana w Paryżu w 1545 roku w oficynie Roberta Stephaniego, drukarza królewskiego. Zawiera ekslibris Johannisa Konecke, pierwszego właściciela biblii. Na stronie przedtytułowej zamieszczona dedykacja pastora elbląskiego Mikołaja Tolckemita ofiarowania biblii Bibliotece Gimnazjalnej, napisana w języku łacińskim. Druk dwukolumnowy, brak elementów zdobniczych. Prow.: 1. Johannis Konecke, 1650 [ekslibris] 2. Aleksander Nicolaus Tolckemit, 5.XI.1755 [zapiska rękopiśmienna] 3. Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, biały pergamin, obcięcia kart barwione na niebiesko, XVI w.