Biblia Pentapla, das ist: Die Bücher der Heiligen Schrift des Alten und Neues Tetstaments, nach fünf-facher Deutscher...

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1710-1712 Miejsce publikacji: Hamburg Sygnatura: 219488 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 18 w.
  • Stary i Nowy Testament - rozważania - 18 w.
Data dodania: 04.12.2009

Biblia Pentapla wydana w Hamburgu w latach 1710-1712 przez Hermana Heinricha Holle. Składa się z pięciu części. I część stanowi przekład rzymsko-katolicki Caspara Ulenberga. II część stanowi przekład ewangelicko-luterański Marcina Lutra. III część ewangelicko-reformatorski przekład Johanna Piscatora. IV część przekład hebrajski; Nowy Testament Johanna Heinricha Reitza, Stary Testament przekład Josepha Athiae. Ostatnią część stanowi przekład holenderski Johanna Otto Glüsinga. Strona przedtytułowa zawiera miedzioryt przedstawiający Adama i Ewę w raju. Tekst dwukolumnowy. Prow.: 1.Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, biały pergamin, obcięcia kart barwione na niebiesko, XVIII w.