Biblia integra: summata: distincta: accuratius reemendata utriusque testamenti concordantiis illustrata

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1495 Miejsce publikacji: Basel Sygnatura: Inc.I.1 biblioteka cyfrowa link Języki: lat Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Inkunabuł
  • Teksty łacińskie - 15 w.
  • Pismo Święte
Data dodania: 04.12.2009

Na stronie tytułowej rękopis zawierający informacje o przekładzie biblii z języka hebrajskiego na łaciński pochodzącym z biblii z roku 1480. Biblia łacińska (inkunabuł) wydana w Bazylei w roku 1495 w oficynie drukarskiej Johanna Frobena. Johann Froben, założyciel jednej z najznakomitszych drukarni w Bazylei. Drukował od 1491 roku początkowo z Ioannesem Amerbachem i Johannem Petrim, od 1512 roku samodzielnie. Dbał o zewnętrzną postać książki i jej wyposażenie. Druki jego zdobili H. i A. Holbeinowie. Biblia zawiera inicjały i rubrykowania w kolorze czerwonym i niebieskim. Druk dwukolumnowy, występują liczne marginalia. Strona tytułowa oraz brakujące strony uzupełniono rękopisem. Prow. : 1. Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, półskórek w kolorze brązowym, XVI w.