Biblia Hebraica: sine punctis (Versibus, Capitibus & Sectonibus interstincta, notisque Masoretarum instructa ; ad Leusdenianam

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1701 Miejsce publikacji: Amstelaedami Sygnatura: 219072 biblioteka cyfrowa link Języki: heb, lat Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
Data dodania: 04.12.2009

Edycja biblii w języku hebrajskim. Wydana w 1701 roku w Amsterdamie przez Gerardusa Borstiusa i Franciscusa Halma. Strona tytułowa wykonana w miedziorycie. Wstęp w języku łacińskim napisany przez Georgiusa Desmarestza. Druk dwukolumnowy, zawiera ozdobne inicjały. Marginalia w języku niemieckim. Właścicielem biblii był Adam Fryderyk Pohl [zapiska rękopiśmienna z roku 1752]. Prow.: 1. Adamus Friedricius Pohl, 1752 [zapiska rękopiśmienna] 2. Biblioteka Miejska w Elblągu [pieczęć] 3. Biblioteka Miejska w Elblągu [pieczęć] Oprawa: tektura, półskórek brązowy, obcięcia kart złocone i marmoryzowane, XVIII w.  [Biblia współoprawna (klocek introligatorski), sygn. 219071-219072].