Biblia Hebraica, ed. Chr. Bomberg

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1566 Miejsce publikacji: Antverpiae Sygnatura: Ob.6.II.4726 biblioteka cyfrowa link Języki: heb, lat Hasła kluczowe:
  • Meienreis, Samuel (1572-1604)
  • Reformacja
  • Biblia
Data dodania: 04.12.2009

Biblia w języku hebrajskim, wydana w roku 1566 w Antwerpii przez typografa niderlandzkiego Krzysztofa Plantina. Druk jednokolumnowy, nie zawiera elementów zdobniczych. Występują liczne marginalia w języku łacińskim. Pierwszym właścicielem biblii był Joan Thomas Freigius, a następnym Samuel Meienreis. Na okładzinie górnej wytłoczono złocony superekslibris Samuela Meienreisa. Biblia została ofiarowana najpierw Bibliotece Gimnazjalnej, a następnie Bibliotece Miejskiej. Prow.: 1. Samuel Meienreis, 1595 [zapiska rękopiśmienna oraz złocony superekslibris, 1604] 2. Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu [pieczęć] 3. Biblioteka Miejska w Elblągu [pieczęć] Oprawa: deska, skóra beżowa, tłoczenia ślepe, komplet klamer (2+2), na oprawie wytłoczony napis Joan Picart i data 1568 oraz wyciśnięty złocony superekslibris Samuela Meienreisa i data 1604.