Biblia, das ist die gantze Heilige Schifft, deudsch D.Marth. Luther

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1564 Miejsce publikacji: Wittenberg Sygnatura: Ob.6.IV.261 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Biblia
  • Pismo Święte
  • Druk teologiczny – 16 w.
Data dodania: 10.07.2009

Biblia niemiecka wydana w Wittenberdze w roku 1564 przez drukarza niemieckiego Johanna Kraffta. Przekład Marcina Lutra. Zawiera drzeworytowe inicjały oraz liczne sceny biblijne wykonane techniką drzeworytową. Druk dwukolumnowy, występują marginalia w języku niemieckim. Właścicielem biblii był Johann Gottlieb Mittag. Ofiarował biblię Bibliotece Gimnazjalnej w Elblągu. Prow. : 1. Johann Gottlieb Mittag, 1775 [zapiska rękopiśmienna] 2. Biblioteka Gimnazjalna w Elblągu [pieczęć] Oprawa : deska, skóra biała, tłoczenia ślepe, guzy, resztki klamer, na okładzinie górnej napis : RENOVATUM 1696, grzbiet oprawy uszkodzony, XVII w.