Bey Standmässiger Leichbegängnüss [...] Frauen Annae Barbarae gebohrnen von Pudewelssin [...]

Typ: Stary druk Rok publikacji: 1709 Miejsce publikacji: Königsberg Autor:
  • Streim, August Ferdinand von
Strony: [1] K. Sygnatura: Pol.8.IV.63 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Druk okolicznościowy - 18 w.
  • Druk funeralny - 18 w.
  • Gröben, Anna Barbara von (1653-1709)
Data dodania: 25.01.2018

Oryginalny druk funeralny autorstwa Augusta Ferdinanda von Streeim na okoliczność śmierci ukochanej ciotki – szlachetnie urodzonej Anny Barbary z domu Pudewelssin, ukochanej żony wysoko urodzonego Friedricha von Gröben (generał piechoty koronnej w służbie Augusta II), która odeszła 22 stycznia 1709 roku. Druk uzupełniony krótkim poetyckim pożegnaniem zmarłej. Tekst wydany w formie afisza w Królewcu, z charakterystyczną dla ówczesnej epoki szeroko rozbudowaną tytulaturą osób żegnających zmarłą. Typ oprawy (materiał): półpłótno ; czarne obleczenie ; zdobienia oprawy - marmurek ; krawędzie nieprzycięte. W 2012 r. druk poddano konserwacji zachowawczej w ramach projektu „Konserwacja zachowawcza zbioru starych druków XVIII w. Biblioteki Elbląskiej”. Druk okolicznościowy współoprawny z innymi drukami (klocek introligatorski), sygn. Pol.8.IV.57-Pol.8.IV.67.