Berufsberatung für Frauen und Mädchen

Typ: Książka Rok publikacji: 1927 Miejsce publikacji: Berlin Autor:
  • Herrmann, Emilie
Illustracje: 1 Strony: [ 8 ]; 38; [ 4 ] Sygnatura: KD.1979 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Pedagogika społeczna
  • Praca socjalna
  • Doradztwo zawodowe
  • Niemcy - doradztwo zawodowe - historia
  • Doradztwo zawodowe - poradnik
  • Herrmann, Emilie (1860-?)
Data dodania: 08.02.2023

Berufsberatung für Frauen und Mädchen (Berlin, 1927) - broszura informacyjna dotycząca szeroko pojętego doradztwa zawodowego dla kobiet i dziewcząt, wydana w serii zeszytów tematycznie odnoszących się do podstaw i pogłębiania znajomości praktycznego doradztwa zawodowego, wydawanych przez Richarda Liebenberga. Autorką opracowania jest Emilie Herrmann (1860-?) - długoletni pracownik i praktyk niemieckiego doradztwa zawodowego. W materiale, wykorzystując własne, długoletnie doświadczenie zawodowe, autorka prezentuje m.in.: metody pracy, cele i zadania poradnictwa zawodowego, organizację poradni zawodowej, perspektywy rozwoju, praktyczne rozwiązania etc. Przedstawia genezę i rozwój tej instytucji, ściśle związanej z zadaniami i celami ruchów kobiecych XIX i XX wieku. Książka zawiera szereg sugestii i praktycznych rozwiązań dla doradcy zawodowego i szczególnie polecana jest osobom, które zdecydowały się na szeroko pojętą pracę socjalną, która jest ważnym obszarem wsparcia i aktywizacji społecznej dla szerokiego kręgu osób i doradztwo ukierunkowane na osiąganie bardziej satysfakcjonującego życia, rozwiązywanie problemów, radzenie sobie z kryzysem oraz doskonalenie relacji z innymi.