Bericht über die neunzehnte Wander-Versammlung des Westpreussischen Botanisch-Zoologischen Vereins zu Karthaus, am 26. Mai 1896

Typ: Książka Rok publikacji: 1896 Miejsce publikacji: Danzig Strony: 212 Sygnatura: 34520 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Towarzystwa naukowe - 19 w.
  • Prusy Zachodnie - życie naukowe - 19 w.
  • Prusy Zachodnie - flora i fauna
  • Prusy Wschodnie - flora i fauna
Data dodania: 14.02.2011

Sprawozdanie z dziewiętnastego posiedzenia wyjazdowego Zachodniopruskiego Stowarzyszenia Botaniczno-Zoologicznego w Kartuzach, które odbyło się 26 maja 1896 r. Właściwe sprawozdanie dotyczy kwestii organizacyjnych, finansów Stowarzyszenia, kwestii personalnych itp. Wygłoszone referaty dotyczyły m. in. lasów kartuskich, wyrobu kaszubskiej tabaki, inkluzji zwierzęcych w sukcynicie, mchów w prowincjach Prusy Wsch. i Zach. Załączniki (A-H) zawierają rozprawy naukowe, sprawozdania itp. Nadbitka z „Schriften der Naturforschenden Gesellschaft in Danzig” , Bd. IX, Heft 2. Na pierwszej stronie znak proweniencyjny – pieczątka biblioteki Stowarzyszenia Nauczycielskiego (Lehrerverein) w Elblągu.