Beobachtungen über seltene Waldbäume in Westpreussen mit Berücksichtigung ihres Vorkommens im Allgemeinen

Typ: Książka Rok publikacji: 1895 Miejsce publikacji: Danzig Autor:
  • Conwentz, Hugo
Illustracje: 3 tab., 17 il. Strony: X, 163 Sygnatura: 34404 biblioteka cyfrowa link Języki: ger Hasła kluczowe:
  • Prusy Zachodnie
  • Nauki przyrodnicze
  • Dendrologia
  • Conwentz, Hugo (1855-1922)
Data dodania: 18.02.2011

Seria: Abhandlungen zur Landeskunde der Provinz Westpreussen, Heft IX. Uwagi na temat rzadkich drzew występujących w Prusach Zachodnich, z uwzględnieniem ich występowania w ogóle. Do tych rzadko spotykanych gatunków drzew autor zaliczał m. in. cis pospolity, jarząb brekinię, jarząb szwedzki i świerk żałobny. Placówką, która w głównej mierze zajmowała się badaniami dendrologicznymi na terenie Prus Zachodnich było Muzeum Prowincjonalne w Gdańsku. Publikacja zawiera 3 tablice i 17 ilustracji w tekście.